Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie

O instytucji

Początki Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie sięgają 1973 roku. Pierwszym kierownikiem został Bogdan Hadyna, a działalność GOK ograniczała się głównie do organizowania zabaw tanecznych we współpracy z zakładami pracy i organizacjami społecznymi.

Rok później kierownikiem wybrano Wiesława Romana, a w ośrodku powstał pierwszy zespół muzyczny pod kierunkiem Krzysztofa Klugi.

Jeszcze w listopadzie 1974 roku kierownictwo objęła Maria Zaborska, która kontynuowała muzyczną działalność GOK oraz zainicjowała działania związane z teatrem. Utworzyła także kółko recytatorskie.

1 kwietnia 1977 roku na stanowisko dyrektora GOK wybrano Stefana Sawińskiego, który pełnił tę funkcję blisko 30 lat. W tym czasie mocno rozwinęła się działalność kulturalna ośrodka, która obejmowała m.in. na teatr, muzykę, taniec i różne koła zainteresowań. W dużej mierze dzięki staraniom ówczesnego dyrektora w 1990 roku GOK wzbogacił się o nowe pomieszczenia do prowadzenia zajęć. Równocześnie zakupiono sprzęt muzyczny, audiowizualny oraz aparaturę nagłaśniającą.

W listopadzie 2005 roku nowym dyrektorem GOK został Jacek Bartkowiak jednak po zaledwie trzech miesiącach jego miejsce zajęła Honorata Łysiak, która pełni tę funkcję do dziś.

Ważnym wydarzeniem, które w znaczący sposób wpłynęło na wzbogacenie oferty kulturalnej ośrodka było utworzenie w jego ramach Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Trzy lata później struktura GOK rozszerzyła się o Kino za Rogiem. Wzrost działań o charakterze sportowym sprawił, że w 2019 roku ośrodek zmienił nazwę na Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.   

Aktualnie w ramach stałych zajęć GOKiS działają: Studio Piosenki, koło taneczne, orkiestra dęta i nauka gry na instrumentach, szkółka tenisa ziemnego oraz 14 sekcji SUTW. Ośrodek odpowiada również za organizację corocznych Dni Strzałkowa, akcji lato i zima z Samorządem oraz Strzałkowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. 

 

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny