Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie

Puszcza Notecka zdobyta

Utworzono dnia 06.10.2014

Słuchacze sekcji turystycznej Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działalność rozpoczęli zdecydowanie ambitnie inicjując wyjazd na grzybobranie do... Puszczy Noteckiej. Efektem tego pomysłu była niemal czterdziestoosobowa grupa, która wczesnym rankiem w sobotę (4 października) wyruszyła na grzyby. Dopisały zarówno pogoda, humory jak i grzyby. Te ostatnie co prawda z lekkim oporem wyłaniały się spośród mchu, jednak ostatecznie wypełniły koszyki naszych grzybiarzy. Nie zabrakło rywalizacji i jednogłośnie uznano okazy znalezione przez Państwa Broda i Państwa Błaszczyków za największe. Nie mogło zabraknąć również strzałkowskiego akcentu. Dzięki udostępnionym przez Dyrekcję Biblioteki Publicznej kamizelkom odblaskowym uczestnicy nie tylko byli widoczni (i przede wszystkim - bezpieczni), ale i skutecznie... płoszyli lokalnych grzybiarzy. Cóż, Odblaskowa Czterdziestka robiła naprawdę ogromne wrażenie... Integracji stało się zadość, kiedy wśród uczestników wyjazdu zaczęło krążyć pyszne ciasto upieczone specjalnie na wyjazd przez Panią Malinowską. Po zdobyciu Noteckiej Puszczy naszym turystom nie brakuje pomysłów na dalsze wyprawy.

Grzybobranie

Utworzono dnia 06.10.2014, 21:51